Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

W Prokuraturze Rejonowej w Gliwicach Gliwice– Zachód wszczęte zostało postępowanie dotyczące prób samobójczych dokonywanych przez małoletnich pod wpływem gry internetowej tzw. „Niebieski wieloryb”. Zawiadomienie w sprawie złożyła matka małoletniego po ujawnieniu u niego ran ciętych na przedramionach obu rąk.

Piętnastolatek przyznał, że dokonał samouszkodzenia wykonując zadania postawione przed nim w grze komputerowej „Niebieski Wieloryb”.
Pokrzywdzony został opatrzony chirurgicznie w szpitalu w Zabrzu, a następnie przewieziony na oddział neuropsychiatryczny w Szpitalu Psychiatrycznym w Lublińcu.
W trakcie czynności z małoletnim ustalono, iż do gry zarejestrował się około 7 dni temu na portalu społecznościom, następnie zaczął wykonywać przesyłane mu zadania.
W toku dotychczasowych czynności został zabezpieczony tablet, którym posługiwał się pokrzywdzony w trakcie gry, przesłuchiwani są świadkowie. 
Postępowanie jest w toku.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3