Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

     Wydział I Śledczy gliwickiej Prokuratury Okręgowej od roku prowadzi postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

    Grupa działała na terenie województwa śląskiego zajmując się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, handlem bronią, obrotem tytoniem bez znaków akcyzy, wyłudzeniami odszkodowań, oszustwami. Nadto członkom grupy zarzuca się popełnienie przestępstw polegających na pobiciach, pozbawieniach wolności i wymuszeniach zwrotów wierzytelności.
    Jak dotychczas w sprawie zarzuty przedstawiono dziesięciu podejrzanym, wobec ośmiu zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Obecnie w areszcie pozostaje trzech podejrzanych.
    W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali katowickiego adwokata Tomasz W., któremu zarzuca się udział w grupie przestępczej oraz tworzenie fałszywych dowodów.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3