Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

      Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Mariana Sz., to jest o przestępstwo z art. 148 par. 1 kk.
      W dniu 13 czerwca 2016 r. w budynku kaplicy szpitala miejskiego w Rudzie Ślaskiej ujawniono zwłoki 54- letniego mężczyzny. Ustalono , że zmarły był osobą bezdomną, zamieszkującą  na terenie pustostanu.


      Na ciele zmarłego stwierdzono szereg obrażeń czaszkowo- mózgowych, wskazujących na użycie narzędzi tępych lub tępokrawędzistych ( np. pięść, but, deska).  Z opinii biegłego, po przeprowadzonej sądowo – lekarskiej sekcji zwłok pokrzywdzonego, wynikało, że charakter doznanych obrażeń głowy, ich ilość i lokalizacja wskazują na czynny mechanizm postania.
      Jak ustalono, w toku śledztwa w dniu 12 czerwca 2016 r. na teren szpitala wszedł Jerzy W. wraz z partnerką Anną R. oboje zamierzali spożyć w pustostanie zakupiony wcześniej alkohol. Do pijących dołączył Marian Sz. W trakcie spotkania, pokrzywdzony miał obrazić Annę R. co wywołało agresywną reakcję Jerzego W. Wymieniony cisnął pokrzywdzonym o ścianę, a następnie zadał kilkanaście ciosów w twarz i głowę pokrzywdzonego. Ostatecznie Jerzy W. kopnął pokrzywdzonego w twarz i pozostawił leżącego w budynku.
      Jerzemu W. przedstawiono zarzut z art. 148 par. 1 kk, do którego popełnienia częściowo się przyznał. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Rudzie Ślaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Zbrodnia zabójstwa, opisana w art. 148 par. 1 kk zagrożona jest karą nie krótszą niż 8 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.   

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3