Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała akt oskarżenia przeciwko 14 podejrzanym w śledztwie dotyczącym czynów polegających na przyjmowaniu przez funkcjonariuszy żorskiej Komendy Miejskiej Policji, korzyści majątkowych w postaci pieniędzy, za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa.

Czynności procesowe w śledztwie na zarządzenie prokuratora wykonywane były przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji Wydziału w Katowicach. 

Czytaj więcej...

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko sześciu funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. 

Czytaj więcej...

 

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała akt oskarżenia przeciwko Waldemarowi K., któremu zarzucono popełnienie dziewięciu przestępstw z art. 280 § 1 k.k.

Czytaj więcej...

W dniu 30 września 2019 r. Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju wszczęła śledztwo w sprawie przeciwko Tomaszowi J. podejrzanemu o czyn z art. 148 § 1 k.k.

Czytaj więcej...

W dniu 23 września 2019 r. Prokuratura Rejonowa w Rybniku wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k.

Czytaj więcej...

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zakończyła śledztwo i skierowała akt oskarżenia przeciwko byłemu księdzu parafii w Godowie – Kazimierzowi G. oskarżonemu o doprowadzenie w latach 2001-2004 małoletnich do innych czynności seksualnych.

Czytaj więcej...

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach nadzoruje śledztwo w sprawie  doprowadzenia w okresie od stycznia 2015 r. do września 2016 r. w Rybniku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, szeregu pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, poprzez wprowadzenie w błąd klientów stron internetowych prowadzonych dla F.H.U. Geldor w błąd co do zamiaru i możliwości wywiązania się z oferowanych za ich pośrednictwem ofert udzielenia pożyczek, przy czym czyn dotyczy mienia znacznej wartości, tj. o czyn z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k.

Czytaj więcej...

W dniu 14 września 2019 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju uzyskali informacje, że mieszkaniec miasta w miejscu swojego zamieszkania uprawia konopie indyjskie. Na miejscu ujawniono plantację konopi indyjskich, a także znaczne ilości środka odurzającego w postaci ziela konopi indyjskich, innych niż włókniste. Ponadto w pomieszczeniach posesji ujawniono kilkaset sztuk amunicji.  

Czytaj więcej...

Prokuratura Rejonowa Gliwice-Wschód w Gliwicach prowadzi śledztwo dotyczące doprowadzenia w 2011 roku w Świnoujściu małoletnich do innych czynności seksualnych przez osobę duchowną.  

Czytaj więcej...

 

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim wszczęła postępowanie dotyczące zdarzenia, do jakiego doszło 19 sierpnia 2019 r. przy ulicy Kubsza, gdzie runęło rusztowanie stojącej przy ścianie budynku – Muzeum Miejskiego w Wodzisławiu Śląskim.  

Czytaj więcej...

           Prokuratura Rejonowa Gliwice - Wschód w Gliwicach prowadzi śledztwo przeciwko Damianowi K., podejrzanemu o popełnienie przestępstw polegających na doprowadzeniu czworga małoletnich poniżej lat 15-stu do poddania się  czynnościom seksualnym. Ustalono również, że duchowny kierował do jednego z małoletnich  smsy o treściach erotycznych.

Czytaj więcej...

        Prokuratura Rejonowa w Rybniku zaplanowała na jutro czynności z udziałem kursantki, która w trakcie egzaminu na prawo jazdy w WORD Rybnik najechała na egzaminatora. W wyniku zdarzenia Łukasz O. poniósł śmierć na miejscu.

Czytaj więcej...

Postępowanie dotyczące molestowania małoletnich

    Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi śledztwo dotyczące doprowadzenia w latach 2001-2004 małoletnich do innych czynności seksualnych przez osobę duchowną.  

Czytaj więcej...

         Sąd Rejonowy w Jastrzębiu Zdroju uznał Dariusza Perzyńskiego, skazanego za zabójstwo żony i czworga dzieci na karę dożywotniego pozbawienia wolności, za niegodnego dziedziczenia po zmarłej żonie.

Czytaj więcej...

       Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim skierowała akt oskarżenia przeciwko Damianowi Cz. w sprawie poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej we wnioskach o rozliczenie rzekomo świadczonych usług stomatologicznych, które to usługi nie zostały wykonane lub zostały opłacone przez pacjentów w ramach usługi świadczonej prywatnie. 

Czytaj więcej...

       Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wraz z rybnicką Komendą Miejską Policji prowadzi śledztwo w sprawie przeciwko siedmiu podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpanie korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby.  

Czytaj więcej...

        W dniu 13 maja 2018 r. na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji Wydziału w Katowicach zatrzymali trzech funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. 

Czytaj więcej...

       W dniach 11-12 maja 2019 r. wydobyte zostały ciała ostatnich czterech ofiar - górników, zmarłych w katastrofie w dniu 20 grudnia 2018 roku w Karwinie na terenie Republiki Czeskiej.

Czytaj więcej...

       Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim prowadzi postępowanie przeciwko Tomaszowi Ch., któremu przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 286 § 1 k.k. oraz z art. 270 § 1 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k.

Czytaj więcej...

        W dniu 27 kwietnia 2019 r. wydobyte zostały ciała kolejnych czterech górników, zmarłych w wypadku w KWK w czeskiej Karvinie. W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną sekcje zwłok zmarłych pokrzywdzonych. 

Czytaj więcej...

       W dniu 21 kwietnia 2019 r. Prokuratura Rejonowa Gliwice –Zachód wszczęła śledztwo w sprawie mającego miejsce w Gliwicach umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, w następstwie którego, w skutek odniesionych obrażeń ciała doznał Michael T. naruszających prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej 7 dni, przy czym sprawca popełnił czyn będąc w stanie nietrzeźwości i zbiegł z miejsca zdarzenia, tj. o przestępstwo z art 177 § 2 k.k. w zw. z art. 178 k.k., oraz z art. 178 a § 1 k.k. 

Czytaj więcej...

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3