Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

       Prokuratura Rejonowa w Rybniku nadzoruje postępowania w sprawie dwóch zdarzeń, do jakich doszło w dniu 1 września 2018 roku. 

       Dyżurny rybnickiej policji otrzymał zgłoszenie o samobójstwie, do jakiego miało dojść na jednym z rybnickich blokowisk, niedaleko centrum miasta. Interweniujący na miejscu policjanci ujawnili pod blokiem ciało młodego mężczyzny. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego, potwierdziła zgon mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wyskoczył z balkonu na 10 piętrze. 

       Niedaleko bloku było zaparkowane auto zmarłego, które miało uszkodzony przód. Ustalono, że wcześniej około godziny 6.00 tego samego dnia, doszło do zdarzenia na parkingu pod jednym ze sklepów w Rybniku, gdzie kierowca samochodu marki Citroen C2 potracił pieszą przechodzącą przez parking, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. 

       Poczynione aktualnie ustalenia wskazują, iż najprawdopodobniej to właśnie tym autem została potrącona kobieta. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Zabezpieczono nagranie z monitoringu sklepowego, na którym zarejestrowane zostało zdarzenie. 

       Na podstawie analizy zabezpieczonego nagrania postępowanie w tym zakresie ukierunkowano na czyn z art 13§1 kk w zw. z art. 148§ 1 kk /usiłowanie zabójstwa kobiety/. 

       Odrębnie prowadzone jest postępowanie dotyczące samobójstwa młodego mężczyzny. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3