Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

W dniu 16 sierpnia 2018 r. działając na polecenie Prokuratury Rejonowej w Zabrzu, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji zatrzymali lekarza ginekologa Monzera M., któremu przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 197 § 1 kk oraz 197 § 2 kk. tj. doprowadzenia pacjentek do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej.

Jak ustalono, wszystkie cztery pokrzywdzone były pacjentkami zatrzymanego lekarza, a czyny miały zostać popełnione w jego gabinecie w Zabrzu, w trakcie przeprowadzania przez lekarza badań ginekologicznych, podczas gdy  w gabinecie znajdowała się jedynie pacjentka i lekarz.

Wobec podejrzanego, prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policji, poręczenia majątkowego w kwocie 15.000 zł , zawieszenia w wykonywaniu zawodu polegającego na prowadzeniu praktyki lekarskiej w zakresie ginekologii, zakazu kontaktowania się
z pokrzywdzonymi kobietami.

Za zarzucane przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3