Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Prokuratura Rejonowa w Rybniku zakończyła trwające od lutego 2018 r. śledztwo w sprawie zabójstwa Alicji F. w dniu 03 lutego 2018 .r w Rybniku. Akt oskarżenia w tej sprawie przeciwko Adrianowi P. został skierowany do Sądu Okręgowego w Gliwicach, Wydziału Zamiejscowego w Rybniku.

W toku śledztwa ustalono, że 03 lutego 2018 r.  Adrian P. po uprzednim pobiciu pokrzywdzonej, udusił ją, a następnie ukrył ciało w dole w pobliżu garaży. Z opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej wynika, że zgon Alicji F. był efektem uduszenia gwałtownego o charakterze złożonym , polegającym na działaniu na szyję pokrzywdzonej w mechanizmie zagardlenia oraz aspiracja krwi do dróg oddechowych, wynikająca z doznanych przez nią rozległych obrażeń twarzoczaszki.

 Adrian P., 20- letni sprawca zbrodni zabójstwa w chwili przestępstwa znajdował się pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych (amfetaminy). Był również uprzednio karany za przestępstwo podobne, co pozwoliło na przyjęcie że zarzucanego mu przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Za przestępstwo z art. 148 § 1 kk grozi kara od 8 lat do dożywotniego pobawienia wolności. 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3