Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

W dniu 30 września 2015 roku Prokuratura Rejonowa w Raciborzu skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach Ośrodka Zamiejscowego w Rybniku akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi J. oskarżonemu o pozbawienie w dniu 22 kwietnia 2015 roku życia Barbary S. tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.

Jak ustalono w toku śledztwa Andrzej J. i Barbara S. zamieszkiwali w jednej kamienicy w Raciborzu. Od pewnego czasu utrzymywali bliższą znajomość. W dniu 22 kwietnia 2015 roku razem z Antonim K. spożywali wspólnie alkohol. W pewnym momencie oskarżony opuścił mieszkanie pokrzywdzonej. Gdy do niego powrócił zastał pozostałych leżących na jednym łóżku. Zdenerwowany zaistniałą sytuacją uderzył kilka razy Antoniego K., a następnie pobił Barbarę S. Uderzał ją pięściami i kopał po całym ciele. Antonii K. uciekł z mieszkania, w którym trwała kłótnia słyszana przez innych sąsiadów. Następnego dnia Andrzej J. poinformował Erwina S. i Andrzeja W., że prawdopodobnie zabił pokrzywdzoną, wezwał także policję i pogotowie ratunkowe.

Przeprowadzona sekcja zwłok ofiary wykazała m.in. liczne sińce na twarzy, szyi, tułowiu i kończynach, rozległe podbiegnięcia krwią powłok i mięśni szyi i klatki piersiowej, krwotok podpajęczynówkowy, wielokrotne złamania żeber, złamanie kości gnykowej i mostka. Zdaniem powołanych w tej sprawie biegłych lekarzy sądowych bezpośrednią przyczyną zgonu Barbary S. stało się uduszenie gwałtowne. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Andrzej J. złożył wyjaśnienia, w których umniejszał swoją winę. Za zarzuconą mu zbrodnię grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3