Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej nadzoruje – wszczęte w dniu 23 maja 2014 roku – dochodzenie przeciwko Damianowi C. i Krzysztofowi D. podejrzanym o dokonanie oszustw z wykorzystaniem internetowego serwisu aukcyjnego „Allegro.pl”.

    Jak ustalono, sprawcy po przełamaniu zabezpieczeń informatycznych, uzyskiwali dostęp do poczty elektronicznej oraz kont użytkowników serwisu, za pośrednictwem których oferowali do sprzedaży fikcyjne telefony komórkowe. Płatności przyjmowali na rachunki bankowe zakładane na osoby bezdomne.

    Podejrzani zostali zatrzymani przez Policję w trakcie umieszczania oferty na jednym z przejętych kont. Podczas przeszukania zajmowanego przez nich lokalu zabezpieczono jednostki centralne komputerów przenośnych, kilkanaście telefonów komórkowych i modemów różnych marek do łączności z siecią Internet, kilkanaście kart SIM, a także szereg dokumentów bankowych i kart bankomatowych.

    Podejrzanym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.   

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas