Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy w sierpniu 2017 r. dokonali z bronią w ręku napadu na placówkę banku Credit Agricole S.A. w Rudzie Śląskiej.

Jak ustalono, w dniu 17 sierpnia 2017 r. Kamil M. i Maciej G. posługując się bronią palną, grożąc jej użyciem dwóm pracownicom banku, zabrali z placówki z bankowego sejfu niemal 100.000 zł.
Po opuszczeniu banku, podejrzani uciekali. W tym czasie, zaalarmowani funkcjonariusze dwaj Komisariatu V Policji w Rudzie Śląskiej, podjęli za nimi pościg. Jeden z funkcjonariuszy został zaatakowany przez Kamila M. , który oddał strzały w kierunku policjanta, doszło do szarpaniny, pościgu, Kamil M. w trakcie szarpaniny upuścił reklamówkę z pieniędzmi. 
Maciej G. korzystając z okazji, pozbierał upuszczone pieniądze pochodzące z napadu i uciekł.
W czasie, gdy Maciej G. uciekał z ukradzionymi pieniędzmi, funkcjonariusz zdołał ostatecznie obezwładnić Kamila M.
Chwilę później na miejscu pojawili się inni funkcjonariusze. Kamil M. został zatrzymany. Tego samego dnia, w godzinach późnowieczornych, Maciej G. dobrowolnie zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Tychach, gdzie został zatrzymany.
Pieniędzy skradzionych w wyniku napadu nie odzyskano.
Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty kwalifikowane w art. 280 § 2 k.k. , tj. rozboju z użyciem broni oraz napaści na wykonujących czynności służbowe funkcjonariuszy i spowodowania obrażeń ciała funkcjonariusza Policji.      
Kamil M. , który był już uprzednio skazany za przestępstwa z art. 280 § 2 kk i art. 189 § 1 kk,  dopuścił się przestępstw
w warunkach powrotu do przestępstwa.
Obu podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. 
Postępowanie będzie toczyć się przed Sądem Okręgowym w Gliwicach.  

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3