Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Przed Sądem Okręgowym w Gliwicach zapadł wyrok skazujący Vladimirsa A. i Romana C. na kary dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo Zbigniewa S. i Doroty S. we wrześniu 2001 r. Trzeci ze sprawców zbrodni Piotr S. został skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności. Nadto Sąd skazał na kary po 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności Tobiasza W.
i Bogdana G. za pozbawienia pokrzywdzonych wolności połączone ze szczególnym udręczeniem.

Nadto Sąd orzekł wobec Vladimirsa A. możliwość ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary po 35 latach, a wobec Romana C. (odbywającego już karę dożywotniego pozbawienia wolności za inne przestępstwo) po 40 latach kary.
Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego i sądowego w dniu 13 września 2001 r. oskarżeni wdarli się do mieszkania należącego do Doroty i Zbigniewa S., a następnie znęcali się nad nimi w ten sposób, że bili pokrzywdzonych po twarzy, ciele, zmuszali do klęczenia, a następnie skrępowali i pozbawili wolności, W okresie od 13 września do 16 września 2001 r. oskarżeni przetrzymywali pokrzywdzonych w bunkrze, a w dniu 16 września Roman C., Vladimir A. i Piotr S. wywieźli oboje w rejony leśne w Gliwicach Łabędach, gdzie poprzez zadawanie ze znaczną siłą ciosów w głowę dokonali zabójstwa Zbigniewa S., a poprzez zamknięcie otworów oddechowych Doroty S., dokonali jej zabójstwa poprzez uduszenie gwałtowne.
Wyrok nie jest prawomocny.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3