Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

          Przed Sądem Okręgowym w Gliwicach zapadł wyrok skazujący Rafała Ż. na karę 12 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa Wioletty D. w listopadzie 2014 r.


         Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, sprawca darzył pokrzywdzoną nieodwzajemnionymi uczuciami. Odrzucony postanowił pozbawić ją życia. W tym celu udał się do miejsca jej pracy, gdzie bił ją pięściami po całym ciele, dusił, uderzał butelką w głowę. Wymieniony został zatrzymany przez męża pokrzywdzonej i oddany w ręce policji.
         Nadto Sąd orzekł wobec sprawcy zakaz kontaktowania się i zbliżania do niej na odległość mniejszą niż 50 m na okres 15 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3