Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

           Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu Tomaszowi W., podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Katarzyny K. i Daniela W.
W dniu 30 maja 2016 r. w miejscowości Brynek Tomasz W. usiłował zabić swoją byłą dziewczynę Katarzynę K. oraz jej chłopaka Daniela W. poprzez zepchniecie ich samochodu na przydrożne drzewo i oddanie wobec nich dwóch strzałów z rewolweru.

 

            Katarzyna K. doznała obrażeń ciała - ran postrzałowych ramienia, Danielowi W. udało się obezwładnić napastnika, gdy ten wysiadł z pojazdu i usiłował oddać kolejny strzał w kierunku pokrzywdzonego.
Pomocy pokrzywdzonym udzieliła postronna osoba, zatrzymano sprawcę.
Po przyjeździe policji na miejsce zdarzenia, w samochodzie Tomasza W. ujawniono: kajdanki, rurę stalową, amunicję Parbellum, rewolwer Remington oraz pistolet Guard – 4 kal.6 mm, na którego posiadanie wymagane jest pozwolenie.
          Jak ustalono, motywem działania podejrzanego była niemożność pogodzenia się przez sprawcę z okolicznościami rozstania z Katarzyną K. Ich relacje stały się jeszcze bardziej wrogie po reportażu, w jakim Katarzyna K. wskazywała na fakt prześladowania jej przez byłego partnera. 
Podejrzanemu przedstawiono łącznie trzy zarzuty: usiłowania zabójstwa przy użyciu broni i samochodu , nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz zniszczenia mienia na szkodę Anny K. 
Tomaszowi W. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
           Postępowanie toczyć się będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach.

 


 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3