Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

          Prokuratura Okręgowa w Gliwicach przejęła do dalszego prowadzenia dochodzenie wszczęte w dniu 23 listopada 2016 r. w sprawie narażenia w dniu 23 listopada 2016 r. w Piekarach Śląskich, nieustalonych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez Aleksandra Cz. , to jest o przestępstwo z art.160 § 1 k.k.

 

          W toku postępowania ustalono, że w trakcie sprawdzania bezpieczeństwa obiektu sakralnego – Bazyliki w Piekarach Śląskich, przed planowaną wizytą w dniu wczorajszym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. W trakcie legitymowania zauważono, iż posiada on przy sobie nóż myśliwski, strzykawkę z zawartością bezbarwnej substancji w ilości ok. 2 ml oraz ręcznie sporządzony list, adresowany do Prezydenta RP.

          Z uwagi na konieczność zabezpieczenia miejsca wizyty Prezydenta oraz zapewnienia bezpieczeństwa jej uczestnikom, funkcjonariusze Policji podjęli decyzję o zatrzymaniu wymienionego mężczyzny.

Do zatrzymania doszło o godz. 13.35, przyjazd Prezydenta RP zaplanowano na godz. 15.15.
Czynności z udziałem zatrzymanego zaplanowano na dzień 24 listopada 2016 r.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas