Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

    Prokuratura Rejonowa Gliwice- Zachód w Gliwicach prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 5- letniej Nadii S, to jest o przestępstwo z art. 155 kk.
    W dniu 24 czerwca 2016 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice ujawniono zwłoki 5- letniej dziewczynki Nadii S. Jak ustalono dziecko przebywało na terenie ośrodka wraz z matką, jej partnerem oraz trojgiem rodzeństwa.  Pomiędzy godz. 18.00 a 19.00, matka dziecka pozostawiła je oraz pozostałe dzieci pod opieką konkubenta. W wodzie znajdowało się dwoje dzieci – Nadia i jej siostra, pozostała dwójka pozostała na brzegu zbiornika. Po powrocie matka dziecka  zauważyła nieobecność córki.


    Poszukiwania dziewczynki zakończyły się znalezieniem jej ciała w odległości 5 metrów od brzegu. Przeprowadzone przez ratowników czynności medyczne okazały się bezskuteczne.
    Jak ustalono na terenie kąpieliska nadzór ratowników kończy się o godz. 18.00. W chwili wypadku  zbiornik wodny pozostawał niestrzeżony.  
    Opiekunowie dziecka w chwili zdarzenia były trzeźwi. Obecnie w sprawie prowadzone są dalsze czynności procesowe.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas