Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu Zdroju wpłynęło zawiadomienie Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA z/s w Warszawie dotyczące czynów art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt.
Zawiadomienie dotyczyło działania osób prowadzących działalność gospodarczą pod nazwą „Działalność Teatralna Artystyczna Vegas” - cyrk z wykorzystaniem domowych i dzikich zwierząt.


Podjęto działania w trybie art. 308 kpk, na terenie aktualnego stacjonowania cyrku w Pawłowicach. W ich toku zdecydowano o zatrzymaniu niedźwiedzia brunatnego, trzech żółwi i krokodyla. Stan zdrowia zwierząt i warunki bytowania mogły świadczyć o nieprawidłowym traktowaniu zwierząt. Ustalono, że niedźwiedź został okaleczony poprzez usuniecie pazurów, nadto był przetrzymywany w niewłaściwych warunkach.


Na terenie cyrku zabezpieczono dokumentację dotyczącą zwierząt, przesłuchano świadków.
Zwierzęta zostały przekazane pracownikom Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, która to placówka podjęła się zapewnić im stosowną opiekę medyczną i pieczę.
W placówce zwierzęta zostały poddane badaniom, które potwierdziły zły stan zdrowia i nieprawidłowe warunki przetrzymywania zwierząt.
Postępowanie jest w toku.   

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas