Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach – Ośrodek Zamiejscowy w Piekarach Śląskich nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko Pawłowi D. podejrzanemu o przestępstwo z art. 148 § 2 pkt 2 kk. W dniu 16 kwietnia 2016 r. funkcjonariusze KMP w Piekarach Śląskich zostali poinformowani o ujawnieniu zwłok starszej kobiety, mieszkanki ulicy Paderewskiego. Zwłoki kobiety ujawniła jej krewna, zaniepokojona brakiem kontaktu z ofiarą. W trakcie przeprowadzonych na miejscu zdarzenia oględzin biegły wskazał, że prawdopodobną przyczyną zgonu mogły być doznane przez ofiarę obrażenia głowy i gwałtowne uduszenie. Ślady plądrowania mieszkania wskazywały na możliwy rabunkowy motyw działania sprawcy. Przeprowadzona sekcja zwłok Róży K potwierdziła, że przyczyną zgonu były obrażenia głowy zadane narzędziem twardym, tępym lub tępokrawędzistym oraz uduszenie. Funkcjonariusze piekarskiej policji, po intensywnych czynnościach operacyjnych, dokonali – w dniu 17 kwietnia 2016 r. - zatrzymania Pawła D. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut popełnienia zbrodni kwalifikowanej z art. 148 § 2 pkt 2 kk. Jednocześnie zatrzymano jego nieletnią znajomą, 15 letnią Weronikę G. , która mogła mieć związek ze zdarzeniem. Paweł D. przyznał się do stawianego mu zarzutu, złożył obszerne wyjaśnienia. Wskazał również na rolę nieletniej. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach zastosował wobec podejrzanego Pawła D. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Nieletnia Weronika G. została umieszczona w schronisku dla nieletnich. Postępowanie jest w toku. O jego wynikach będziemy Państwa informować.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas