Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: sekretariat.po@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wydział I Śledczy gliwickiej Prokuratury Okręgowej wraz z funkcjonariuszami CBŚP w Katowicach prowadzi postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Śląska.

Czytaj więcej...

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach nadzoruje, prowadzone przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu oraz Zarząd
w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji, śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami oraz substancjami zastępczymi (tzw. „dopalaczami”), których zażycie wiązało się
z bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia zażywającego.

Czytaj więcej...

Wydział I Śledczy gliwickiej Prokuratury Okręgowej prowadzi postępowanie dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Komisariatu V Policji w Zabrzu.

Czytaj więcej...

Przed Sądem Okręgowym w Gliwicach zapadł wyrok skazujący Vladimirsa A. i Romana C. na kary dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo Zbigniewa S. i Doroty S. we wrześniu 2001 r. Trzeci ze sprawców zbrodni Piotr S. został skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności. Nadto Sąd skazał na kary po 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności Tobiasza W.
i Bogdana G. za pozbawienia pokrzywdzonych wolności połączone ze szczególnym udręczeniem.

Czytaj więcej...

          Przed Sądem Okręgowym w Gliwicach zapadł wyrok skazujący Rafała Ż. na karę 12 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa Wioletty D. w listopadzie 2014 r.

Czytaj więcej...

          Prokurator Rejonowy w Rybniku skierował do Sądu Okręgowego w Gliwicach, Wydziału Zamiejscowego w Rybniku akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi P., podejrzanemu o dokonanie  w czerwcu 2010 r. zabójstwa Andrzeja B.

Czytaj więcej...

          Ośrodek zamiejscowy w Piekarach Śląskich Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach skierował do Sądu Okręgowego      w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Pawłowi D., podejrzanemu o zabójstwo w nocy z 13 na 14 kwietnia 2016 r. Róży K.

Czytaj więcej...

          Prokuratura Okręgowa w Gliwicach nadzoruje śledztwo przeciwko Łukaszowi S., podejrzanemu o popełnienie przestępstw przeciwko wolności seksualnej małoletnich.
          W toku postępowania ustalano, że Łukasz S. posiadał dużą ilość drastycznych filmów i zdjęć pornograficznych z udziałem kilkuletnich dzieci, a także przedstawiających akty zoofilii. W wyniku podjętych czynności ustalono, że osobą, z którą Łukasz S. utrzymywał kontakt był Damian A.

Czytaj więcej...

Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi postępowanie w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym Jacka H. w dniu 4.06.2017r. w Jastrzębiu-Zdroju tj. o czyn z art 158 § 3 kk. Jak dotychczas ustalono, pokrzywdzony Jacek H. w nocy z 03/04 czerwca 2017 r. przebywał na dyskotece „ Impresja” w Jastrzębiu Zdroju . Opuścił ją w towarzystwie kolegi Ariela D. około godziny 4.00. Przed lokalem zostali zaczepieni przez grupę 5 mężczyzn: Artura L., Łukasza K., Przemysława K., Pawła Sz. i Dawida K., jak się później okazało sprawców śmiertelnego pobicia.

Czytaj więcej...

             Prokuratura Rejonowa w Raciborzu skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko lekarzowi – stomatologowi podejrzanemu o poświadczanie nieprawdy w deklaracjach składanych do NFZ w latach: 2011, 2013, 2014, 2015 i 2016 w Raciborzu poprzez wskazanie w tych deklaracjach pacjentów, którym wykonano odpłatną, prywatną usługę stomatologiczną, jako osób za które należne było refundowanie ze środków NFZ, co doprowadziło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez NFZ.

Czytaj więcej...

           Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu Tomaszowi W., podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Katarzyny K. i Daniela W.
W dniu 30 maja 2016 r. w miejscowości Brynek Tomasz W. usiłował zabić swoją byłą dziewczynę Katarzynę K. oraz jej chłopaka Daniela W. poprzez zepchniecie ich samochodu na przydrożne drzewo i oddanie wobec nich dwóch strzałów z rewolweru.

Czytaj więcej...

Postępowanie przeciwko Kamilowi P. prowadzone było wraz z Delegaturą ABW w Katowicach i  dotyczyło niezłożenia deklaracji podatkowych i uchylania się tym samym przez osobę zajmującą się sprawami gospodarczymi jednej z raciborskich spółek od opodatkowania podatkiem od towarów i usług VAT wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w postaci tekstyliów importowanych z państw trzecich – Turcji, Wietnamu oraz Chin i oclonych na terytorium Słowacji z zastosowaniem procedury celnej 4200, a następnie niezwłocznie dostarczonych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Czytaj więcej...

W dniu 2 kwietnia 2017 r. na wniosek zabrzańskiej Prokuratury Rejonowej sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy 10 mężczyzn, którzy podejrzani są o udział w zbiegowisku, w trakcie którego dopuścili się gwałtownego zamachu na osoby narodowości romskiej używając przemocy i groźby bezprawnej.

Czytaj więcej...

Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Marcinowi H. podejrzanemu o to, że w dniu 1 stycznia 2017r w na terenie Portu Lotniczego Katowice - Pyrzowice działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu ze z góry powziętego zamiaru, będąc pod wpływem alkoholu zawiadomił trzykrotnie o bombie na pokładzie samolotu rej W6 1015 lecącego z Katowic do Doncaster Shefierld należącego do Wizz Air Hungary, tj o czyn z art. 224a kk w zw. z art. 12 kk

Czytaj więcej...

Wydział Śledczy gliwickiej Prokuratury Okręgowej prowadzi wraz z lubelskim zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji postępowanie dotyczące działania na terenie Bytomia i innych miast województwa śląskiego zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.
Grupa zajmowała się przetwarzaniem cieczy zawierającej amfetaminę zasadową, na jej postać stałą tj. siarczan amfetaminy celem wprowadzenia jej do obrotu oraz dystrybucją innych środków i substancji kontrolowanych ustawą o  przeciwdziałaniu narkomanii, takich jak ziele konopii i tabletki extasy.

Czytaj więcej...

W Prokuraturze Rejonowej w Gliwicach Gliwice– Zachód wszczęte zostało postępowanie dotyczące prób samobójczych dokonywanych przez małoletnich pod wpływem gry internetowej tzw. „Niebieski wieloryb”. Zawiadomienie w sprawie złożyła matka małoletniego po ujawnieniu u niego ran ciętych na przedramionach obu rąk.

Czytaj więcej...

W dniu 28 lutego 2017 r. Prokuratura Rejonowa Gliwice Wschód w Gliwicach skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko Jerzemu R. podejrzanemu o czyny z art. 148 § 1 k.k. i inne.

Czytaj więcej...

    Ośrodek zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach prowadzi śledztwo dotyczące śmierci dwuletniej Julii K. w dniu 17 grudnia 2016 r.

    Do zdarzenia doszło w mieszkaniu w Piekarach Śląskich , które zajmowała Maria B. wraz z córkami – dwuletnią Julią i pięcioletnią Wiktorią. Wezwana przez matkę w godzinach wieczornych załoga pogotowia podjęła reanimację Julii, która według matki miała podczas zabawy z siostrą upaść na podłogę, nagle stracić przytomność, mieć problemy z oddychaniem. Dziewczynka, mimo reanimacji, zmarła.

Czytaj więcej...

      Przed Sadem Okręgowym w Gliwicach, Wydział Zamiejscowy w Rybniku w dniu 19 grudnia 2016 r. zapadł wyrok w sprawie V Ds. 49/13 (V K 20/15) przeciwko Dariuszowi P., oskarżonemu o popełnienie zbrodni z art. 148 par. 3 kk i inne.

Czytaj więcej...

     Wydział I Śledczy gliwickiej Prokuratury Okręgowej od roku prowadzi postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

Czytaj więcej...

          W związku z informacjami medialnymi, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach potwierdza, że pod nadzorem tut. Prokuratury prowadzone jest śledztwo dotyczące poświadczania nieprawdy, co do okoliczności mających znaczenie prawne w fakturach VAT dokumentujących zdarzenia gospodarcze. Postępowanie związane jest z podejrzeniem wyłudzenia dotacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka dotyczącego budowy sieci internetowej - „Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie ostatniej mili”.

Czytaj więcej...

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas