Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 183

fax (032) 78 09 199

e-mail: sekretariat.po@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Postępowanie przeciwko Kamilowi P. prowadzone było wraz z Delegaturą ABW w Katowicach i  dotyczyło niezłożenia deklaracji podatkowych i uchylania się tym samym przez osobę zajmującą się sprawami gospodarczymi jednej z raciborskich spółek od opodatkowania podatkiem od towarów i usług VAT wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w postaci tekstyliów importowanych z państw trzecich – Turcji, Wietnamu oraz Chin i oclonych na terytorium Słowacji z zastosowaniem procedury celnej 4200, a następnie niezwłocznie dostarczonych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Czytaj więcej...

W dniu 2 kwietnia 2017 r. na wniosek zabrzańskiej Prokuratury Rejonowej sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy 10 mężczyzn, którzy podejrzani są o udział w zbiegowisku, w trakcie którego dopuścili się gwałtownego zamachu na osoby narodowości romskiej używając przemocy i groźby bezprawnej.

Czytaj więcej...

Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Marcinowi H. podejrzanemu o to, że w dniu 1 stycznia 2017r w na terenie Portu Lotniczego Katowice - Pyrzowice działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu ze z góry powziętego zamiaru, będąc pod wpływem alkoholu zawiadomił trzykrotnie o bombie na pokładzie samolotu rej W6 1015 lecącego z Katowic do Doncaster Shefierld należącego do Wizz Air Hungary, tj o czyn z art. 224a kk w zw. z art. 12 kk

Czytaj więcej...

Wydział Śledczy gliwickiej Prokuratury Okręgowej prowadzi wraz z lubelskim zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji postępowanie dotyczące działania na terenie Bytomia i innych miast województwa śląskiego zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.
Grupa zajmowała się przetwarzaniem cieczy zawierającej amfetaminę zasadową, na jej postać stałą tj. siarczan amfetaminy celem wprowadzenia jej do obrotu oraz dystrybucją innych środków i substancji kontrolowanych ustawą o  przeciwdziałaniu narkomanii, takich jak ziele konopii i tabletki extasy.

Czytaj więcej...

W Prokuraturze Rejonowej w Gliwicach Gliwice– Zachód wszczęte zostało postępowanie dotyczące prób samobójczych dokonywanych przez małoletnich pod wpływem gry internetowej tzw. „Niebieski wieloryb”. Zawiadomienie w sprawie złożyła matka małoletniego po ujawnieniu u niego ran ciętych na przedramionach obu rąk.

Czytaj więcej...

W dniu 28 lutego 2017 r. Prokuratura Rejonowa Gliwice Wschód w Gliwicach skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko Jerzemu R. podejrzanemu o czyny z art. 148 § 1 k.k. i inne.

Czytaj więcej...

    Ośrodek zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach prowadzi śledztwo dotyczące śmierci dwuletniej Julii K. w dniu 17 grudnia 2016 r.

    Do zdarzenia doszło w mieszkaniu w Piekarach Śląskich , które zajmowała Maria B. wraz z córkami – dwuletnią Julią i pięcioletnią Wiktorią. Wezwana przez matkę w godzinach wieczornych załoga pogotowia podjęła reanimację Julii, która według matki miała podczas zabawy z siostrą upaść na podłogę, nagle stracić przytomność, mieć problemy z oddychaniem. Dziewczynka, mimo reanimacji, zmarła.

Czytaj więcej...

      Przed Sadem Okręgowym w Gliwicach, Wydział Zamiejscowy w Rybniku w dniu 19 grudnia 2016 r. zapadł wyrok w sprawie V Ds. 49/13 (V K 20/15) przeciwko Dariuszowi P., oskarżonemu o popełnienie zbrodni z art. 148 par. 3 kk i inne.

Czytaj więcej...

     Wydział I Śledczy gliwickiej Prokuratury Okręgowej od roku prowadzi postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

Czytaj więcej...

          W związku z informacjami medialnymi, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach potwierdza, że pod nadzorem tut. Prokuratury prowadzone jest śledztwo dotyczące poświadczania nieprawdy, co do okoliczności mających znaczenie prawne w fakturach VAT dokumentujących zdarzenia gospodarcze. Postępowanie związane jest z podejrzeniem wyłudzenia dotacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka dotyczącego budowy sieci internetowej - „Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie ostatniej mili”.

Czytaj więcej...

          Prokuratura Okręgowa w Gliwicach przejęła do dalszego prowadzenia dochodzenie wszczęte w dniu 23 listopada 2016 r. w sprawie narażenia w dniu 23 listopada 2016 r. w Piekarach Śląskich, nieustalonych osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez Aleksandra Cz. , to jest o przestępstwo z art.160 § 1 k.k.

Czytaj więcej...

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadziła pod sygn. akt Ds. 83/15  śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w dniu 2 maja 2015 r. w Knurowie, przez funkcjonariuszy publicznych, a to funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji – Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w toku zabezpieczenia meczu piłki nożnej odbywającego się na Stadionie Miejskim w Knurowie, pomiędzy Concordią Knurów a Ruchem Radzionków oraz nieumyślnego spowodowania śmierci Dawida D., tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 k.k. oraz art. 155 k.k.

Czytaj więcej...

    Prokuratura Rejonowa Gliwice- Zachód w Gliwicach umorzyła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Tymoteusza S., to jest o przestępstwo z art. 155 kk.
     W dniu 28 marca 2016 r. na terenie stacji benzynowej Lotos na POP-ie Kozłów, ujawniono ciało Tymoteusza S. Jak ustalono wymieniony przyjechał zestawem ciągnikowym z przyczepą na teren stacji. Następnie udał się do pobliskiej restauracji pozostawiając pojazd bez zamknięcia.

Czytaj więcej...

    Prokuratura Rejonowa Gliwice- Zachód w Gliwicach prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 5- letniej Nadii S, to jest o przestępstwo z art. 155 kk.
    W dniu 24 czerwca 2016 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice ujawniono zwłoki 5- letniej dziewczynki Nadii S. Jak ustalono dziecko przebywało na terenie ośrodka wraz z matką, jej partnerem oraz trojgiem rodzeństwa.  Pomiędzy godz. 18.00 a 19.00, matka dziecka pozostawiła je oraz pozostałe dzieci pod opieką konkubenta. W wodzie znajdowało się dwoje dzieci – Nadia i jej siostra, pozostała dwójka pozostała na brzegu zbiornika. Po powrocie matka dziecka  zauważyła nieobecność córki.

Czytaj więcej...

      Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Mariana Sz., to jest o przestępstwo z art. 148 par. 1 kk.
      W dniu 13 czerwca 2016 r. w budynku kaplicy szpitala miejskiego w Rudzie Ślaskiej ujawniono zwłoki 54- letniego mężczyzny. Ustalono , że zmarły był osobą bezdomną, zamieszkującą  na terenie pustostanu.

Czytaj więcej...

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach nadzoruje śledztwo w sprawie doprowadzenia Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach – reprezentującego Skarb Państwa do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w łącznej kwocie 11.930.888, 22 zł. w okresie od września 2015 r. do 1 grudnia 2015 r. przez Dragados SA Oddział w Polsce przy realizacji inwestycji Zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny na rzece Odrze w województwie śląskim, tj. o czyn z art. 286 §1 kk w zw. z art. 294 § 1 kk i art. 271 § 1 i 3 kk przy zast. art. 11 § 2 kk.

Czytaj więcej...

Do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu Zdroju wpłynęło zawiadomienie Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA z/s w Warszawie dotyczące czynów art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt.
Zawiadomienie dotyczyło działania osób prowadzących działalność gospodarczą pod nazwą „Działalność Teatralna Artystyczna Vegas” - cyrk z wykorzystaniem domowych i dzikich zwierząt.

Czytaj więcej...


Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała 10 kwietnia 2016 r. do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia w sprawie prowadzonej w tut. Wydziale V Śledczym pod sygn.. akt V Ds. 145/15 przeciwko podejrzanym o zabójstwo we wrześniu 2001 r. małżeństwa Doroty i Zbigniewa S.

Czytaj więcej...

W Wydziale Śledczym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prowadzone jest pod sygn.. akt V Ds. 98/15 śledztwo w sprawie doprowadzenia, w okresie od stycznia 2014 roku do marca 2015 roku w różnych miejscowościach południowej Polski do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie ponad 10.000.000 złotych

Czytaj więcej...

Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach – Ośrodek Zamiejscowy w Piekarach Śląskich nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko Pawłowi D. podejrzanemu o przestępstwo z art. 148 § 2 pkt 2 kk.

Czytaj więcej...

W dniach 18 i 19 stycznia 2016 roku, na polecenie gliwickiej Prokuratury Okręgowej, funkcjonariusze Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi, przy współpracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Krakowie, zatrzymali Dyrektora Handlowego

Czytaj więcej...

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas