Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Prokuratura Rejonowa w Rybniku prowadzi śledztwo przeciwko 23-letniemu Jonatanowi B., podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Nikoli K. i Sebastiana S. w dniu 10 marca 2018 r. w trakcie ceremonii ślubnej w Centrum Chrześcijańskim „Winnica” w Rybniku.

Czytaj więcej...

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu Rejonowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi B. - pracownikowi Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach, zatrudnionemu na stanowisku nadinspektora oraz Ewelinie M. , prowadzącej Biuro Usługowo - Geodezyjne.

Czytaj więcej...

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu Okręgowego
w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Dominikowi G. i Janowi Sz. podejrzanym o przestępstwa  z art. 252 § 2 k.k. w zw. z art. 282 k.k. w zw. z art. 280 § 1 k.k. w zw.  z art. 157 § 2 k.k. w zw. z art. 227 k.k. przy zast. art. 11 § 2 k.k. i inne.

Czytaj więcej...

W dniu 2 marca 2018 r. prokurator przedstawił zarzut i przesłuchał siódmego podejrzanego w sprawie publicznego propagowania w dniu 13 maja 2017 r. na terenie Wodzisławia Śląskiego nazistowskiego ustroju państwa.

Czytaj więcej...

      Prokuratura Rejonowa Gliwice-Wschód w Gliwicach nadzoruje postępowanie dotyczące zdarzeń, do jakich doszło w dniu 3 marca 2018 r. w Gliwicach na Stadionie Miejskim przy ul. Okrzei 20 w czasie trwania imprezy masowej - meczu piłki nożnej pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze.

Czytaj więcej...

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach nadzoruje, prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji Wydział w Bielsku-Białej, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej oraz Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nabywaniem, przechowywaniem, przewożeniem, udzielaniem pomocy do zbycia i uczestniczeniem w obrocie wyrobami akcyzowymi w postaci papierosów różnych marek.

Czytaj więcej...

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach informuje, że weźmie udział w postępowaniu sądowym zmierzającym do zdelegalizowania Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Niezależnie od tego w ramach prowadzonego przez siebie postępowania wyjaśniającego zbiera dowody, które mogą być pomocne w tym postępowaniu, zainicjowanym wnioskiem starosty wodzisławskiego.

Czytaj więcej...

Prokuratura Rejonowa w Rybniku prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa w dniu 3 lutego 2018 r. w Rybniku  Alicji F. , tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.

Czytaj więcej...

 W dniu 24 stycznia 2018 r. prokurator zastosował wobec trzech mężczyzn, którym zarzucono publiczne propagowanie w dniu 13 maja 2017 r. na terenie Wodzisławia Śląskiego nazistowskiego ustroju państwa, wolnościowe środki zapobiegawcze.

Czytaj więcej...

 W sprawie prowadzonej w gliwickiej Prokuraturze Okręgowej dotyczącej   publicznego propagowania nazistowskiego ustroju państwa, tj. o czyn z art. 256 § 1 kk, w dniu 22 stycznia 2018 r. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali zatrzymania trzech osób.

Czytaj więcej...

Na polecenie Prokuratora Generalnego, w związku z publikacją reportażu stacji TVN, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach w dniu 21 stycznia 2018 r. wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 13 maja 2017 roku w Wodzisławiu Śląskim, poprzez przeprowadzenie obchodów rocznicy urodzin Adolfa Hitlera, publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz utrwalania, posiadania i prezentowania nagrań oraz przedmiotów w postaci m. in. mundurów, flag, albumu, zawierających treści propagujące wyżej wskazany ustrój.

Czytaj więcej...

Prokuratura Rejonowa w Gliwicach Gliwice-Wschód skierowała do Sądu Rejonowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, którzy w dniu 9 czerwca 2017 r. na terenie przystanku autobusowego przy ul. Bojkowskiej w Gliwicach wzięli udział       w pobiciu dwóch kibiców „Górnika Zabrze”. 

Czytaj więcej...

W piątek, 12 stycznia 2018 r. Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Gliwicach, Ośrodka Zamiejscowego w Rybniku, skazujący Dariusza P. na karę dożywotniego pozbawienia wolności za podpalenie domu, zabójstwo żony   i czworga dzieci oraz usiłowanie zabójstwa syna.

Czytaj więcej...

Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy w sierpniu 2017 r. dokonali z bronią w ręku napadu na placówkę banku Credit Agricole S.A. w Rudzie Śląskiej.

Czytaj więcej...

Wydział I Śledczy gliwickiej Prokuratury Okręgowej wraz z funkcjonariuszami CBŚP w Katowicach prowadzi postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Śląska.

Czytaj więcej...

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach nadzoruje, prowadzone przez Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu oraz Zarząd
w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji, śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami oraz substancjami zastępczymi (tzw. „dopalaczami”), których zażycie wiązało się
z bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia zażywającego.

Czytaj więcej...

Wydział I Śledczy gliwickiej Prokuratury Okręgowej prowadzi postępowanie dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Komisariatu V Policji w Zabrzu.

Czytaj więcej...

Przed Sądem Okręgowym w Gliwicach zapadł wyrok skazujący Vladimirsa A. i Romana C. na kary dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo Zbigniewa S. i Doroty S. we wrześniu 2001 r. Trzeci ze sprawców zbrodni Piotr S. został skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności. Nadto Sąd skazał na kary po 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności Tobiasza W.
i Bogdana G. za pozbawienia pokrzywdzonych wolności połączone ze szczególnym udręczeniem.

Czytaj więcej...

          Przed Sądem Okręgowym w Gliwicach zapadł wyrok skazujący Rafała Ż. na karę 12 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa Wioletty D. w listopadzie 2014 r.

Czytaj więcej...

          Prokurator Rejonowy w Rybniku skierował do Sądu Okręgowego w Gliwicach, Wydziału Zamiejscowego w Rybniku akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi P., podejrzanemu o dokonanie  w czerwcu 2010 r. zabójstwa Andrzeja B.

Czytaj więcej...

          Ośrodek zamiejscowy w Piekarach Śląskich Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach skierował do Sądu Okręgowego      w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Pawłowi D., podejrzanemu o zabójstwo w nocy z 13 na 14 kwietnia 2016 r. Róży K.

Czytaj więcej...

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas